Rejestracja samochodu po wykupie z leasingu jakie dokumenty?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
vmax-r
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2009, o 14:00

Rejestracja samochodu po wykupie z leasingu jakie dokumenty?

Post autor: vmax-r »

Witam,

Kupiłem pojaz który ma w dowodzie wpis, że właścicielem jest Millenium Leasing.
Użytkownikiem pojazdu jest firma X (wpis w kwitach ubezpieczenia).
Ta firma sprzedała pojazd człowiekowi Y - X wystawiła mu fakturę imienną (dane firmy X i dane kupjącego Y).

Na końcu ja kupiłem pojazd od tego ostatniego Pana Y - spisaliśmy umowę kupna-sprzedaży.

Oczywiście sprzedający Y zarzekał się, że pojazd jest spłacony.
Dotarłem (telefonicznie) do firmy X i tam również zapewniono mnie, że tak jest.

Otrzymałem od sprzedawcy powyzszą fakturę sprzedaży(oryginał), dowód rej, jakieś kwity z ubezpieczalni...
Pojazd posiada tablice rejestracyjną choć przegląd ma nie aktualny.

Sprzedawca Y przekazał mi wszystkie dokumenty jakie posiadał.
Sprzedawca Y nie przerejestrował na siebie pojazdu.

Chcę teraz to zarejestować chociaż na fakturze sprzedaje firma X a w dowodzie jest Leasing.
Zdaje się, że będzie brakoać kilku dokumentów...

- Jakie dokumenty potrzebuję aby bezproblemowo zarejestrować na siebie pojazd???
- Czy mogę wszystko sam sprawdzić (w Millenium Leasing)?
- Czy oni bezpośrednio do mnie będą mogli przesłać potrzebne dokumenty?
- Czy wymagane w urzędzie brakujące dokumenty bankowe to muszą być oryginały czy mogą to być kserkopie?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc bo mam jakoś niespokojny sen z tego powodu :-) i obawiam sie problemów.

Pozdrawiam serdecznie
Robert

// Więcej informacji na temat przerejestrowywania samochodów po leasingu:
Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu wykupionego z leasingu
Ostatnio zmieniony 2 lip 2015, o 14:03 przez Jarosław Król, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytuł został zmieniony na bardziej czytelny


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Rejestracja

Post autor: rooster »

Ten link powinien Ci pomoc: http://www.fmleasing.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=399
Spac mozesz spokojnie. Tylko badanie techniczne musisz zrobic, bo nie zarejestruja.

Awatar użytkownika
vmax-r
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2009, o 14:00

Re: Rejestracja

Post autor: vmax-r »

Dziękuję, oczywiście ten wątek przeczytałem wcześniej.
Jeśli wynikną jakieś problemy to napewno tu napiszę o nich.

Pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Rejestracja

Post autor: Tomasz Piotrowski »

vmax-r pisze:- Jakie dokumenty potrzebuję aby bezproblemowo zarejestrować na siebie pojazd???
Dowód rejestracyjny, karta pojazdu, tablice, OC, fakturę z Millenium na użytkownika, fakturę z użytkownika na tego faceta. Oczywiście umowę kupna-sprzedaży między Wami. Dowód zapłacenia PCC w US. To wszystko w oryginałach.
Kserokopie dokumentów firmy (rejestrowych) Millennium Leasing i użytkownika.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.
vmax-r pisze:- Czy mogę wszystko sam sprawdzić (w Millenium Leasing)?
Jeśli masz komplet od nich, to nie masz już co sprawdzać. Żadnych oryginałów lub duplikatów raczej Tobie nie wydadzą. Chyba, że kopie ich KRS - z tym nie będzie problemu.
vmax-r pisze:- Czy oni bezpośrednio do mnie będą mogli przesłać potrzebne dokumenty?
jak wyżej
vmax-r pisze:- Czy wymagane w urzędzie brakujące dokumenty bankowe to muszą być oryginały czy mogą to być kserkopie?
jak wyżej
vmax-r pisze:Pozdrawiam serdecznie
Pozdro

Awatar użytkownika
vmax-r
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2009, o 14:00

Re: Rejestracja

Post autor: vmax-r »

Dowód rejestracyjny - jest

karta pojazdu - pierwsza rej z 07.2003 roku więc czy była w ogóle takowa nic mi nie wiadomo... NIE POSIADAM.

tablice - są na pojeździe.

OC - nie ma, przegląd wyszedł 24.09.2008... z OC mam jakiś kwit z datą 03.04.2009

fakturę z Millenium na użytkownika - NIE POSIADAM.
fakturę z użytkownika na tego faceta - posiadam.

Oczywiście umowę kupna-sprzedaży między Wami - posiadam.
Dowód zapłacenia PCC w US. To wszystko w oryginałach - NIE POSIADAM -to będę załatwiał...

Kserokopie dokumentów firmy (rejestrowych) Millennium Leasing i użytkownika - NIE POSIADAM.

Już napisałem e-maila do firmy/użytkownika pojazdu z prośbą o powyższe brakujące dokumenty.
Mam nadzieję, że nie będą robić z tym problemów.

Dziękuję i pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Rejestracja

Post autor: rooster »

Brakuje najwazniejszych dokumentow. Karta pojazdu obowiazywala w 2003 roku czyli ten samochod musial miec ja wydana. OC tez musi byc wazne. Jesli nie ma karty pojazdu i faktury z Millennium to nawet nie mozesz miec pewnosci czy ten samochod w ogole byl wykupiony z firmy leasingowej. :?
Zadzwon jutro do Millennium, polacz sie z dzialem wykupow (konczenia umow) i podaj im numer rejestracyjny tego samochodu. Powiedza czy byl wykupiony - mam nadzieje ze byl. Jesli byl to ten co wykupil musial dostac karte pojazdu i wszystkie pozostale dokumenty. Wyglada na to ze kupiles niekompletny samochod. :|

Awatar użytkownika
vmax-r
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2009, o 14:00

Re: Rejestracja

Post autor: vmax-r »

Mam taki druk/pismo Centrum Obsługi Leasingów PZU, Certificat Numerowy Leasingu (..)
Ubezpieczający Millenium Leasing a użtkownik firma X i tam jest okres ubezpieczenia od 04.04.2008 do 03.04.2009 tak więc wynika, że do kwietnia tego roku pojazd był ubezpieczony OC i AC.
Przy czym faktura sprzedaży przez firmę X osobie prywatnej wystawiona jest 3 miesiące później 03.07.2009.

Czy to mozliwe, ze firma X mogła sprzedać na fakturę taki pojazd osobie prywatnej kiedy ten pojazd byłby jeszcze spłacany??!

Tak czy owak będę oczywiście dzwonił do Millenium Leasing na ich infolinię.
I jak tu spać spokojnie...

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Rejestracja

Post autor: Michał Krupiński »

Czy to mozliwe, ze firma X mogła sprzedać na fakturę taki pojazd osobie prywatnej kiedy ten pojazd byłby jeszcze spłacany??!

Cześć Robert,
Taki numer mógłby ktoś zrobić tylko w ramach jakiegoś przekrętu. Z tego co piszesz wnioskuję jednak, że nawiązałeś kontakt z firmą, która była leasingobiorcą. Skoro są do namierzenia po tylu miesiącach od tej sprzedaży, to raczej nie wygląda to na jakiś wałek.
Raczej sprawia to wrażenie, że masz do czynienia z jakimiś niebywałymi bałaganiarzami, którzy olali ubezpieczenia, badanie techniczne, a do tego jeszcze pogubili dokumenty. Cóż - tacy ludzie też się zdarzają.

Faktem jest jednak, że kupiłeś samochód od kogoś kto w żaden sposób nie wykazał, że jest jego właścicielem. Bo jeśli nie jest wpisany do dowodu rejestracyjnego, to powinien dać Ci dokumenty potwierdzające, że w jakiś sposób nabył ten samochód - czyli faktury "pośrednie".

Nie martw się na zapas - pewnie wszystko będzie okej. Nawet jak tamci pogubili dokumenty, to wszystko jest do odzyskania.
Powodzenia.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
vmax-r
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2009, o 14:00

Re: Rejestracja

Post autor: vmax-r »

Niby sprawa jest jasna... W dowodzie właścicielem jest Firma leasingowa, po ubezpieczeniu widać,
ze użytkownikiem tego pojazdu jest/była firma X.
Przyjmijmy, ze pojazd był spłacony.
Ta firma sprzedała Panu Y na fakturę ten pojazd a ja od niego go kupiłem.

Ciekawi mnie to czy ta firma jeśli spłaciła leasing to nie miała czasem obowiązku przerejestrowania pojazdu na siebie?
I dopiero mogłaby mu go sprzedać...
Czy mogła odsprzedać pojazd bez przerejestrowywania na siebie?
Z tego co mnie poinformowała osoba z firmy X to nie mieli takiego obowiązku.

No bo nawet jak otrzymam dokumenty to czy wydział komunikacji nie będzie wymagał dowodu gdzie włąścicielem jest już firma X
a nie Millenium Leasing?

Zawiłe to strasznie.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Rejestracja samochodu po wykupie z leasingu jakie dokumenty?

Post autor: Michał Krupiński »

Czy mogła odsprzedać pojazd bez przerejestrowywania na siebie?
Z tego co mnie poinformowała osoba z firmy X to nie mieli takiego obowiązku.

No bo nawet jak otrzymam dokumenty to czy wydział komunikacji nie będzie wymagał dowodu gdzie włąścicielem jest już firma X
a nie Millenium Leasing?
Ta firma mogła sprzedać samochód bez przerejestrowywania go na siebie. Dlatego wtedy "ostatni" nabywca (czyli Ty) musi pokazać w Wydziale Komunikacji te wszystkie dokumenty przenoszenia sprzedaży, które odbyły się "po drodze".

Teoretycznie jest coś takiego jak obowiązek przerejestrowania samochodu do 30 dni od dnia zakupu, ale nie wiążą się z tym chyba żadne konsekwencje. A już na pewno nie uniemożliwi Ci to zarejestrowania samochodu na siebie. Tylko oczywiście musisz odzyskać te wszystkie wcześniejsze faktury. No i przede wszystkim kartę pojazdu.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ