Samochody z homologacją wracają od stycznia 2014, ale czy na długo? Dyskusja na temat odliczania VAT od samochodów osobowych i z homologacją ciężarową N1 w 2014

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Samochody z homologacją wracają od stycznia 2014, ale czy na długo? Dyskusja na temat odliczania VAT od samochodów osobowych i z homologacją ciężarową N1 w 2014

Post autor: Tomasz Piotrowski »

matyz pisze:Witam
A co jeśli kupiłem auto w leasing operacyjny z homologacją N1 w grudniu 2013 i w grudniu poszła już pierwsza rata leasingowa, a w styczniu odebrałem auto. Jakie przepisy mnie obowiązują i jakie będą obowiązywały? Mogę teraz odliczać 100% VAT od raty i co będzie po 31 marca?

Dzięki za pomoc
Od faktury z grudnia 2013 mogłeś odliczyć 60% VAT nie więcej niż 6000.

Od 1 stycznia do 31 marca 2014 możesz odliczać 100% VAT.

Od 1 kwietnia 2014 będziesz mógł odliczać 100% VAT jeżeli zarejestrujesz umowę w US do dnia 30 kwietnia 2014.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
matyz

Re: Samochody z homologacją wracają od stycznia 2014, ale czy na długo? Dyskusja na temat odliczania VAT od samochodów osobowych i z homologacją ciężarową N1 w 2014

Post autor: matyz »

Tomek_P pisze:
matyz pisze:Witam
A co jeśli kupiłem auto w leasing operacyjny z homologacją N1 w grudniu 2013 i w grudniu poszła już pierwsza rata leasingowa, a w styczniu odebrałem auto. Jakie przepisy mnie obowiązują i jakie będą obowiązywały? Mogę teraz odliczać 100% VAT od raty i co będzie po 31 marca?

Dzięki za pomoc
Od faktury z grudnia 2013 mogłeś odliczyć 60% VAT nie więcej niż 6000.

Od 1 stycznia do 31 marca 2014 możesz odliczać 100% VAT.

Od 1 kwietnia 2014 będziesz mógł odliczać 100% VAT jeżeli zarejestrujesz umowę w US do dnia 30 kwietnia 2014.

Dzięki bardzo.

Awatar użytkownika
Cichy

Re: Samochody z homologacją wracają od stycznia 2014, ale czy na długo? Dyskusja na temat odliczania VAT od samochodów osobowych i z homologacją ciężarową N1 w 2014

Post autor: Cichy »

Tomek_P pisze: Od faktury z grudnia 2013 mogłeś odliczyć 60% VAT nie więcej niż 6000.
Od 1 stycznia do 31 marca 2014 możesz odliczać 100% VAT.
Jesteś pewien ? Auto odebrane w 2014, ale de facto kupione i leasing rozpoczęty w 2013 ? Kupując w grudniu przecież nie nabył prawa do odliczenia pełnego Vatu ?


Awatar użytkownika
matyz

Re: Samochody z homologacją wracają od stycznia 2014, ale czy na długo? Dyskusja na temat odliczania VAT od samochodów osobowych i z homologacją ciężarową N1 w 2014

Post autor: matyz »

Cichy pisze:
Tomek_P pisze: Od faktury z grudnia 2013 mogłeś odliczyć 60% VAT nie więcej niż 6000.
Od 1 stycznia do 31 marca 2014 możesz odliczać 100% VAT.
Jesteś pewien ? Auto odebrane w 2014, ale de facto kupione i leasing rozpoczęty w 2013 ? Kupując w grudniu przecież nie nabył prawa do odliczenia pełnego Vatu ?
Nie zależy to przypadkiem od faktury? Czyli jeśli druga faktura na ratę została wystawiona już w styczniu, to chyba obowiązuje stan na styczeń?

Ale ja jestem w tych sprawach czarny...

Awatar użytkownika
Piotr Kosiński

Re: Samochody z homologacją wracają od stycznia 2014, ale czy na długo? Dyskusja na temat odliczania VAT od samochodów osobowych i z homologacją ciężarową N1 w 2014

Post autor: Piotr Kosiński »

Warto porozglądać się za dedykowanymi ofertami, żeby kupić czy wziąć w leasing korzystnie samochód. Taką propozycję ma np. EFL.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Samochody z homologacją wracają od stycznia 2014, ale czy na długo? Dyskusja na temat odliczania VAT od samochodów osobowych i z homologacją ciężarową N1 w 2014

Post autor: Spayker »

Piotr Kosiński pisze:Warto porozglądać się za dedykowanymi ofertami, żeby kupić czy wziąć w leasing korzystnie samochód. Taką propozycję ma np. EFL.
Co znaczy dedykowaną? :roll:


Awatar użytkownika
tinem

Re: Samochody z homologacją wracają od stycznia 2014, ale czy na długo? Dyskusja na temat odliczania VAT od samochodów osobowych i z homologacją ciężarową N1 w 2014

Post autor: tinem »

Witam

Mam pytanie

Zakupilem samochod sprowadzony z zagranicy jest zarejestrowany w PL jako ciezarowy ma ladownosc wieksza jak 500 kg mam zaswiadczenie od diagnosty

n1 ale nie posiadam homologacji czy taki samochod nadaje sie do odliczenia 100% vatu ?

Prosze o odpowiedz

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Samochody z homologacją wracają od stycznia 2014, ale czy na długo? Dyskusja na temat odliczania VAT od samochodów osobowych i z homologacją ciężarową N1 w 2014

Post autor: Tomasz Piotrowski »

tinem pisze:Witam

Mam pytanie

Zakupilem samochod sprowadzony z zagranicy jest zarejestrowany w PL jako ciezarowy ma ladownosc wieksza jak 500 kg mam zaswiadczenie od diagnosty

n1 ale nie posiadam homologacji czy taki samochod nadaje sie do odliczenia 100% vatu ?

Prosze o odpowiedz

Pozdrawiam
Z treści ustawy wynika, że do odliczenia 100% VAT samochód musi mieć ładowność powyżej 500 kg co ma być potwierdzone dokumentami wydawanymi zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym.

Nigdzie nie jest ujęte czy ma to być odpis ze świadectwa homologacji, czy wystarczy tylko dowód rejestracyjny, karta pojazdu albo zaświadczenie ze stacji diagnostycznej.

Jak będą to interpretowały poszczególne urzędy skarbowe to już nie wiadomo.


Zablokowany