Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

słuchajcie facet (kupiec) chce na maila moją umowę z leasingiem , przesłac mu ? kurcze sorki ale nie wiem jak to sie robi bo to mój pierwszy leasing i w dodatku wszystko jak to w życiu pozmieniało sie i nie chcę się wpierdzielić na niczym


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

słuchajcie Państwo ten moj kupiec chce na maila umowę z leasingiem moją , dowód prezkazania auta dla mnie przez citroena ? tak sie robi ? prosze o odpowiedź jeśli ktoś przerabiał to

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: Michał Krupiński »

Podstawowe pytanie. To jest ktoś "indywidualny" kto zainteresował się tym konkretnym samochodem, widział go, itd?
Czy też to jakaś firma/osoba "wyspecjalizowana" w przejmowaniu leasingu?

Widziałaś się z tą osobą? Znasz jakąś nazwę firmy, którą ta osoba reprezentuje?

Jak to się zaczęło? Opisz trochę więcej.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

jest to człowiek , który zadzwonił z ogłoszenia z olx z mojego miasta (usługi elektryczne), widział zdjęcia , rozmawiał z męzem i jest zainteresowany przejęciem leasingu ( 2011 rok uruchomienia leasingu a 2016 zakończenie ) ,pierwsza wpłata jaka była , interesuje go jaki wykup , ile rat zostało i w jakiej wysokości , jaka umowa . Mówi że zna sie na leasingach i nie chce kupić kota w worku i potrzebuje te papiery na maila

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: Michał Krupiński »

To w takim razie nie widzę większych przeszkód, żeby mu podesłać takie dane.
Faktycznie, musi wiedzieć co ma przejąć. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

a leasing może nie zgodzić się na cesję ?

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: Spayker »

ona pisze:a leasing może nie zgodzić się na cesję ?
Teoretycznie może się nie zgodzić.

Dlatego trzeba zacząć od ustalenia warunków z finansującym.

Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

leasing powiedział że to ostatni dzwonek ponieważ zostało nam 26 rat a na cesję potrzeba jest 24 i nowemu leasingobiorcy przedstawi ofertę ale.... my nie bedziemy wiedzieli jaką . słuchajcie czy może okazać się że facetowi nie bedzie opłacało sie przejąć ? nic nie rozumiem :-( przecież nam powinno cos zostać z tej transakcji bo wartosć naszych rat jest mniejsza od wartości samochodu na rynku . proszę podpowiedzieć o co chodzi?

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: Lui »

ona pisze:leasing powiedział że to ostatni dzwonek ponieważ zostało nam 26 rat a na cesję potrzeba jest 24 i nowemu leasingobiorcy przedstawi ofertę ale.... my nie bedziemy wiedzieli jaką . słuchajcie czy może okazać się że facetowi nie bedzie opłacało sie przejąć ? nic nie rozumiem :-( przecież nam powinno cos zostać z tej transakcji bo wartosć naszych rat jest mniejsza od wartości samochodu na rynku . proszę podpowiedzieć o co chodzi?
Może się zdarzyć, że facetowi nie będzie się opłacało. Tak będzie jeżeli za podstawę do nowego leasingu leasingodawca weźmie cenę rynkową samochodu (zakładam, że wartość rynkowa samochodu jest wyższa niż kapitał pozostały do w tej chwili do spłaty).

Wynika to z ograniczeń podatkowych dla umów leasingu zawieranych przed 1 stycznia 2013 roku.
Dla umów zawartych po 1 stycznia 2013 roku nie ma już tego problemu.

Jeżeli nie chcą podać konkretnych kwot to niech chociaż powiedzą czy do wyceny leasingu wezmą cenę rynkową. :idea:
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

Szanowni Państwo ciągnę temat przejęcia leasingu , kupiec jest zdecydowany , cena leasingu wysoka ale chce przejąć i moje pytanie jest takie : w jaki sposób załatwić sprawę pieniędzy przekazanych dla mnie za różnicę miedzy tym co przejmuje a tym co ma dla mnie zapłacic? czy jest to jakiś formularz gdzieś dostępny , całkiem nie wiem jak to sie robi , prosze o pomoc :?


ODPOWIEDZ