Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Jesteś zielony w temacie leasingu? Pytaj śmiało- o wszystko!

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Spayker pisze:W Toyota Leasing?

No way.
Pewnie masz rację, ale przeczytać nie zaszkodzi.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

Dzień dobry , z powodu zadłużenia wypowiedziano mi umowe leasingu . Pozostało zapłacić opłatę za wznowienie umowy i bedzie trwała nadal , mam to zrobić w poniedziałek. Piszę tutaj ponieważ nie stać mnie już na spłatę rat , firma ma kłopoty finansowe i po wznowieniu umowy chcę sprzedać autko , bo cesji to chyba nie da się :-( leasing 2011rok , pozostało 26 rat po 1200zł do spłaty . Proszę poradzić jak to zrobić z tym leasingiem , żeby się go pozbyć z głowy . Specjalnie spłaciliśmy zaległości bo hjakby zabrali to byśmy na 100% dopłacali , stąd decyzja o regulowaniu zaległości i wznowieniu umowy . Co dalej . poradźcie dobrzy ludzie , jak to rozegrać ??? z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Niektórzy finansujący umożliwiają czasowe zawieszenie spłaty lub zmniejszenie rat. Można o to zapytać, ale dopiero jak wznowią Wam umowę. Może to wiązać się też z naliczeniem opłaty manipulacyjnej rzędu kilkuset złotych.

Przy okazji możecie zapytać też o warunki cesji. Pomimo, że leasing z 2011 roku to niektórzy leasingodawcy umożliwiają cesję. Każdy na trochę innych warunkach dlatego najlepiej się dowiedzieć.

Minęły już 24 miesiące więc macie też możliwość zakończenia już umowy i wykupienia samochodu przed czasem i jego sprzedaży.

Najważniejsze to zacząć już szukać kogoś kto ewentualnie będzie chciał ten samochód od Was kupić lub przejąć - wiadomo, że cena musi być w miarę okazyjna.

Ale zacząć powinniście od leasingodawcy, żeby wiedzieć jakie macie opcje.

Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

studiuję umowę i proszę sobie wyobrazić jaki mam zapis : rozwiązanie umowy leasingu a przed umownym jej zakończeniem jest możliwe na wniosek leasingobiorcy na warunkach uzgodnionych miedzy stronami. w razie zgody leasingodawca dokona przedterminowego rozwiązania umowy z ciągu 30 dni od otrzymania wniosku leasingobiorcy. i w tym przypadku przysługuje mi prawo prawo nabycia pojazdu ale ........ wrrrrrr za cenę ustaloną przez leasingodawcę . To PSA FINANCE może sobie zażyczyć cenę jaką sobie zechce?

Awatar użytkownika
palacz

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: palacz »

W kolejnych paragrafach nie jest napisane jak jest ustalana ta cena?

Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

no właśnie nie jest , prosze o maila to zeskanuję i prześlę , sami Państwo zobaczycie

Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: ona »

witam ponownie . sprzedaje samochgód w leasingu i dostałam taka ofertę : Witam serdecznie jestem zainteresowany Państwa ofertą.Interesuje mnie przejęcie kredytu na zasadzie : Umowa notarialna najmu poza bankowa (Opłacam za Państwa raty kredytu użytkuje i w końcowym etapie staje się właścicielem pojazdu.Bliższe informacje tel.Oferty proszę kierować telefonicznie. znacie Państwo takie numery?

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuować czy zgodzić się na licytację samochodu?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Wszystko zależy od warunków tej umowy. Bez szczegółów ciężko więcej coś napisać.
Musisz też pamiętać, że leasingodawca powinien wyrazić zgodę na podnajem osobie trzeciej.

Nie bardzo też wiem jak miałaby być rozwiązana odsprzedaż samochodu po zakończeniu leasingu. Bo za cenę wykupu może wykupić tylko leasingobiorca a sprzedać potem dalej musi po cenie rynkowej. A to wszystko wiąże się z podatkami....

Jednym zdaniem: musisz poznać szczegóły tej umowy

Awatar użytkownika
ona
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:24

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuo

Post autor: ona »

To znowu ja . Dzien dobry wszystkim ,kupiec dopytuje sie o auto , czy istnieje jakas specjalna umowa na. Ustalenie odstepnego dla mnie ? Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Wypowiedziana umowa leasingu - spłacać zadłużenie i kontynuo

Post autor: Spayker »

ona pisze:To znowu ja . Dzien dobry wszystkim ,kupiec dopytuje sie o auto , czy istnieje jakas specjalna umowa na. Ustalenie odstepnego dla mnie ? Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam
Gotowego wzorca umowy jako takiego nie ma.

W zasadzie mogłoby wystarczyć samo wystawienie faktury za odstępne.


ODPOWIEDZ