O leasingodawcach niebankowych oraz teraźniejszości i przyszłości branży leasingowej

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
ptak

O leasingodawcach niebankowych oraz teraźniejszości i przyszłości branży leasingowej

Post autor: ptak »

// Temat został wydzielony z wątku Opinie i komentarze o ORIX Polska

alleprzemo@op.pl pisze:Wiem o negocjacji ofert bo już negocjowałem z firmami
Proszę o jakieś przykłady słabej strony (złej jakości) firmy Orix, dlaczego uważasz że orix nie jest "najszczęśliwszym" wyborem
Mnie interesują konkrety
Konkrety?
A sposób kwotowania raty mają wpisany w treść umowy? Myślę, że nie. Tak jak VB, EFL, VW, Getin i parę innych badziewi. Co to oznacza w praktyce - że Twoja oferta 101% po pełnym okresie leasingu okaże się ofertą 151%. Jeżeli maja wpisane w treść umowy, że oprocentowanie jest oparte o stopę zmienną to dlaczego nie widzę podziału raty na część kapitałową i odsetkową? dlaczego nie widzę kapitału pozostałego do spłaty? czy wzrost wibor o 0,5% spowoduje wzorst mojej cześci odsetkowej o 0,5%?
Ludzie - jesli wybieracie cenę na ofercie - wejdźcie na leasing.org, otwórzcie statystyki i wybierzcie firmę z pierwszej 5. A później piszczcie na forach, że was oszukali.

Jak chcesz kupić dobrą wędlinę to chodzisz i pytasz gdzie jest najtańsza?

DUŻE FIRMY SPRZEDAJĄ PRODUKT MASOWY. TO JEST SUPERMARKET.

Ubezpeiczenie w ORIX - w promocji 2,5%/rok. Tak. Ale przez okres leasingu zawsze od ceny początkowej. Czy to jest tanio. Bo mi się wydawało, że cena przedmiotu z roku na rok spada.

A może promocja ubezpieczenia za 2,5%? Czemu nie ALE pamiętaj - po każdej szkodzie musisz się doubezpieczyć a Twój udział własny wynosi X.

A może rozliczenie umowy przy szkodzie? Czemu nie. Wg. jakiej wartości? Suma rat pozostałych do spłaty? Dyskonto?

DLA DUŻEGO JESTEŚ CZĘŚCIĄ MASY.

Zabawa się kończy jak się coś dzieje nie programowo.

A jeśli programowo. Wszyscy są wspaniali.

Leasing w Polsce umarł. Sprzedają go teraz nie doradcy a sprzedawcy - którzy nie widzą co to w ogóle jest. Wykup wierzytleności? Faktoring? Barany!!!!

A Wy Polacy wybieracie produkt tylko po cenie. A później cierpicie, że Was AMBER GOLD oszukał.
Powodzenia.



p.s. bierz Getin - będzie najciekawiej


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
palacz

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: palacz »

Smutne słowa, ale niestety prawdziwe.

Awatar użytkownika
Kat.

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Kat. »

rumun pisze:Ja jestem na nie. A dlaczego? Bo ORIX to zwykły pośrednik finansowy, bez wsparcia bankowego w polskim systemie finansowym. Spółka zarejestrowana w lokalu przy Grójeckiej (sprawdź w KRS). Ukierunkowana na niewielkie transakcje (20-150T PLN), bardzo silnie zabezpieczająca się przed ryzykiem (poręczenia, gwarancje, hipoteki) - tak finansować to potrafi małpa. I pomimo stosowania swojej strategii z roku na rok sprzedaje coraz mniej. Wyrzucili ich już z salonów samochodowych, zostały im urządzenia gastronomiczne (koszmarne zabezpieczenia!). Tylko czekać kiedy powiedzą: mission in Poland zakończona. I na koniec coś czego bardzo nie lubię w Polsce - stosują często promocję, które w jawny sposób wprowadzają klientów w błąd. Powodzenia!
Zwykły pośrednik finansowy ? Z całym szacunkiem ale zastanów się zanim coś napiszesz bo skoro firma posiada swój własny kapitał to po co ma się wspierać polskim bankiem ??? (ORIX jest potęgą jeśli chodzi o AZJĘ itp Proponuję przeczytaj wydanie FORBES w pełni poświęcone firmie ORIX to może zrozumiesz dlaczego nie potrzebują polskich banków).
Co do miejsca zarejestrowania to zupełnie nie rozumiem o czym to ma wg Ciebie świadczyć ?????? Nie widzę związku
Co do ukierunkowania na transakcje to poniekąd się zgodzę ale to wynika z polityki firmy więc nie ma tu czego oceniać. Mają prawo wybierać co chcą finansować.
Co do spadku sprzedaży to proponuję prześledzić sprzedaż innych firm takich jak SG itp ... Każda z nich zanotowała ogromy spadek i nie jest to winą firmy a ogólnej złej sytuacji ekonomicznej na rynku polskim ... Jak cierpią Klienci to cierpią i firmy leasingowe.
W temacie zabezpieczeń - powtórzę raz jeszcze : SYTUACJA NA RYNKU JEST ZŁA a firmy padają jak muchy... jakbyś komuś dał 300K PLN ze swojej kieszeni ... to zaufaj mi, że też chciałbyś się zabezpieczyć na kolejne 5 lat i mieć gwarancję, że ta osoba Ci je odda !
A co TY możesz wiedzieć i salonach samochodowych ? i wyrzucaniu firm ?? no chyba że pracujesz w jakiejś konkurencyjnej firmie leasingowej i chcesz im podłożyć świnie :) no to możesz tak dalej pisać :)
I o jakich wprowadzających w błąd Klienta promocjach piszesz ??? proszę o doprecyzowanie ??? bo z tego nic nie wynika ??/

A na koniec proponuję przyjrzeć się innym firmom leasingowym :) znacznie większych na polskim rynku... spróbować pogadać z infoliniami przez 3 dni ... i wtedy pogadamy :) powodzenia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
rix

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: rix »

Czyli transakcje leasingowe finansuje własnym kapitałem ? ha ha ha - to wiem, dlaczego sprzedaż jest coraz mniejsza.

Co do sytuacji na polskim rynku i padania firm mam tylko jedno pytanie - kiedy Orix wyjdzie z Polski?

A tłumaczenia, że gdzie indziej jest gorzej to właśnie poziom hipokryzji Orix.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Tomasz Piotrowski »

rix pisze:Czyli transakcje leasingowe finansuje własnym kapitałem ? ha ha ha - to wiem, dlaczego sprzedaż jest coraz mniejsza.
Bezsensowne odbicie piłeczki. :roll:
Przecież wiadomo, że chodzi o to, że Orix nie wypadł sroce spod ogona, bo za nim stoi międzynarodowy koncern.

Brak banku w Polsce może nie ułatwia prowadzenia biznesu, ale nie jest też przeszkodą, co pokazuje od lat chociażby VB Leasing.

Awatar użytkownika
spancz bob

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: spancz bob »

Kiedy VBL wyjdzie z Polski? Przecież od paru lat jest już na sprzedaż. Myślałem, że forum o leasingu czytają i postują ludzie z elementarną wiedza co się dzieje na tym rynku :)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Tomasz Piotrowski »

spancz bob pisze:Kiedy VBL wyjdzie z Polski? Przecież od paru lat jest już na sprzedaż. Myślałem, że forum o leasingu czytają i postują ludzie z elementarną wiedza co się dzieje na tym rynku :)
Znowu odbita piłeczka , do tego bezsensownie i jeszcze wycieczka osobista.

Kolejny głupio-mundry "dyskutant", byle tylko jego było na wierzchu, a kontekst nieważny. Szkoda na takich czasu.

Awatar użytkownika
leasing2013

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: leasing2013 »

Jak chce wiedzieć jak wygląda sprzedaż tow. leasingowego wchodzę na leasing.org.pl i przeglądam statystyki. Poza tym zbieram informacje o branży z różnych źródeł. Zarówno VBL, jak i ORIX wykazują coraz mniejszą sprzedaż. Oba tow. minimalizują koszty działalności poprzez zwolnienia/redukcje/mniejsze wynagrodzenia. Oba przez brak banków matek są traktowane jako dziwolągi. Tylko klienci (tych jeszcze trochę jest), którzy nie mają bladego pojęcia o rynku finansowym czasami tam trafiają ale to jest kwestia krótkiego czasu. O VBL od paru lat mówi się, że są na sprzedaż. ORIX najprawdopodobniej też stąd wyjdzie - on nie zmienil swojej strategii odkad dziala w Polsce. A jak ktos nie dostosowuje sie do zmian to umiera.
Na polskim rynku usług finansowych zaczął się okres konsolidacji. Za parę lat na rynku zostanie niewiele firm - i to one podzielą pomiędzy siebie rynek. Co to oznacza dla klienta? Dzisiaj nic - no chyba, ze te niebankowe firmy straca plynnosc i beda chcialy ja podreperowac zawyzo. Jutro - będzie drożej i trudniej coś załatwić, produkty tylko standardowe - bo będzie mniejsza konkurencja. Podoba sytuacja jest na rynku uslug telekomunikacyjnych - wszyscy operatorzy maja te sama drogą (jak na EU) ofertę.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Michał Krupiński »

leasing2013 pisze:Jak chce wiedzieć jak wygląda sprzedaż tow. leasingowego
A ja chcę wiedzieć do czego zmierzasz rozwodząc się w tej chwili już zupełnie na inny temat. :roll:

Zdaje się, że okrzyknąłeś Orix "pośrednikiem finansowym", zapominając, że jest to część międzynarodowego koncernu.

Tomek_P podał Ci przykład VB Leasing, jako firmy, która sobie radzi bez banku w Polsce. Co ciekawe, Tomek wspomniał, że z pewnością VBL jest trudniej, ale to nie znaczy, że nie da się działać.
Nie jest prawdą, że VB Leasing spada sprzedaż. ;) Firma generalnie utrzymuje status quo - rośnie/spada tak jak rynek i niezmiennie utrzymuje się w pierwszej dziesiątce.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Wolny »

Jest jeszcze Masterlease, IKB, Impuls..... jakoś też nie są "bankowe" w Polsce a sobie dobrze radzą. :roll:


ODPOWIEDZ