Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
motylek1965
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2013, o 17:19

Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: motylek1965 »

WITAM
SZUKAM LEASINGU KONSUMENCKIEGO NA ZAKUP DOMU LUB MIESZKANIA W KWOCIE 200.000 ZŁ . NIE PROWADZE DZIAŁALNOSCI GOSPODARCZEJ . NIE MAM ZDOLNOSCI KREDYTOWEJ . MAZ PRACUJE ZA GRANICA ZARABIA 1600 EURO . LEASING NA 25 LAT
TERESAGIERCZYCKA@INTERIA.PL


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: Jarosław Król »

Na razie leasing tego typu nie jest praktykowany w Polsce. Raczej nie da rady.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: Spayker »

Jerry pisze:Na razie leasing tego typu nie jest praktykowany w Polsce. Raczej nie da rady.
Nawet gdyby był to do leasingu nieruchomości też trzeba mieć zdolność i to nie byle jaką, bym rzekł.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: Lui »

Widziałem już gdzieś ofertę leasingu mieszkań, ale to mi wyglądało na jakąś parabankową historię.

Strach ryzykować, a pewnie i warunki są jak to w parabankach.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Anka

Re: Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: Anka »

Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat leasingu w inversio? Otrzymałam od nich wstępną kalkulację, ale boję się co w wypadku kiedy firma np. zbankrutuje? Albo się rozmyśli i nie przeniesie na mnie własności po spłacie kredytu?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: Michał Krupiński »

Anka pisze:Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat leasingu w inversio? Otrzymałam od nich wstępną kalkulację, ale boję się co w wypadku kiedy firma np. zbankrutuje? Albo się rozmyśli i nie przeniesie na mnie własności po spłacie kredytu?
Dwóch prywatnych osobników założyło spółkę o "olbrzymim" kapitale zakładowym w wysokości "aż" 242 tysięcy złotych i zajmuje się działalnością, którą normalnie udźwignąć mogą tylko poważne instytucje finansowe...

Po historiach z Amber Goldami innymi tego typu trzeba sobie zadać pytanie, czy to jest w ogóle uczciwy interes, a nawet jeżeli jest to ryzyko jest moim zdaniem i tak bardzo duże. W przypadku ewentualnej upadłości "Twoje" mieszkanie wejdzie do masy, o której losie będzie decydował syndyk. Twoja umowa będzie wypowiedziana - to co zapłaciłaś przed upadłością wejdzie do rozliczenia, ale czy uda się coś odzyskać, to już jest odrębna sprawa.

Moim skromnym zdaniem w leasing można bawić się tylko z poważnymi firmami, bo w przeciwnym przypadku jest to zabawa z zapałkami. Co innego zresztą samochód czy jakaś maszyna, a co innego dom czy mieszkanie, w którym się po prostu żyje!

Nie chcę też przekreślać tego tworu, ale ja zadałbym podstawowe pytania - skąd jest kasa na finansowanie działalności, kim są wspólnicy i zarząd, co robili, co robią, co sobą reprezentują w sensie dokonań zawodowych, posiadanego majątku, itp. Jak skonstruowana jest sama umowa i jak wygląda oferta.

To są takie podstawy, ale myślę, że jeżeli to jest jakaś lewizna, to już na tym etapie da się wyłapać poważne wątpliwości.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Michael pisze:jeżeli to jest jakaś lewizna, to już na tym etapie da się wyłapać poważne wątpliwości.
Pierwsza wątpliwość - spółka nie złożyła w KRS sprawozdania finansowego za 2012 rok. ;)

Awatar użytkownika
Anka

Re: Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: Anka »

Tomek_P pisze:
Michael pisze:jeżeli to jest jakaś lewizna, to już na tym etapie da się wyłapać poważne wątpliwości.
Pierwsza wątpliwość - spółka nie złożyła w KRS sprawozdania finansowego za 2012 rok. ;)
Skąd wiadomo czy złożyła czy nie? Jak ich sprawdzić? Nigdzie nie potrafię znaleźć nic konkretnego na temat tej firmy. Piszą na stronie,że zatrudniają 140 osób, takiej firmy chyba nie da się ukryć??? A ten leasing czy to nie jest amerykański sposób finansowania nieruchomości? Może to nie jest taki zły sposób i przyjmie się jak tablety? Z tego co czytam na różnych forach to mnóstwo jest osób, które nie mają zdolności kredytowej ale mają całkiem spore dochody. Jestem w kropce

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: Spayker »

Anka pisze:
Tomek_P pisze:
Michael pisze:jeżeli to jest jakaś lewizna, to już na tym etapie da się wyłapać poważne wątpliwości.
Pierwsza wątpliwość - spółka nie złożyła w KRS sprawozdania finansowego za 2012 rok. ;)
Skąd wiadomo czy złożyła czy nie?
Z KRS wiadomo, że nie złożyła.

Sprawozdań najczęściej nie składają spółki, które delikatnie rzecz ujmując nie mają się czym chwalić

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing konsumencki domu lub mieszkania

Post autor: Michał Krupiński »

Anka pisze:A ten leasing czy to nie jest amerykański sposób finansowania nieruchomości? Może to nie jest taki zły sposób i przyjmie się jak tablety?
Sposób sam w sobie oczywiście nie jest zły. Pewnie nie przyjmie się zbyt szybko i z pewnością nie na taką skalę jak w USA, ale siłą rzeczy będzie pewnie spotykany coraz częściej.

Z Twojego punktu widzenia musisz mieć >twarde< zabezpieczenie, że Twoje pieniądze nie okażą się kiedyś wyrzuconymi w błoto.

1. Takie zabezpieczenie może znaleźć się w umowie, gdzie zapisy będą jasno precyzowały, że będziesz miała prawo do wykupienia nieruchomości jeżeli prawidłowo wypełnisz swoje zobowiązania wobec finansującego.

2. Jednak inną sprawą jest co stanie się jeżeli finansujący będzie postawiony w stan upadłości. Moim zdaniem przed tym nie da się zabezpieczyć w 100%. I tu powstaje problem drugi - nie wystarczy, że umowa coś Ci zagwarantuje - to jeszcze finansujący musi być instytucją "powszechnego zaufania", jaką są np. banki, bankowe firmy leasingowe, itp.

W tym przypadku mamy do czynienia ze spółką założoną przez dwóch panów, z kapitałem zakładowym mniejszym niż wartość choćby jednego mieszkania. Taka firma nie budzi żadnego zaufania i może być bardzo podatna na wszelkie wahania koniunktury, itp.

Oczywiście o ile to w ogóle jest uczciwy interes, bo na rynku działa coraz więcej firm "parabankowych" oferujących różne "nowoczesne" rozwiązania finansowe, jak choćby odwrócona hipoteka, których jedynym celem jest oskubanie (żeby nie powiedzieć oszukanie) mało świadomego i często zdesperowanego klienta.

Ja bym był bardzo ostrożny.

Masz w ogóle jakieś oferty na papierze, wzór umowy, itp.?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ