Nie będzie można odliczać VAT od paliwa?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 906
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Nie będzie można odliczać VAT od paliwa?

Post autor: FmLeasing.pl »

Dzisiejszy Wall Street Journal Polska informuje nieoficjalnie o planach Ministerstwa Finansów dotyczących zmian w ustawie O VAT. Według nich możliwe byłoby odliczanie całego podatku VAT od zakupu (w tym i leasingu) wszystkich pojazdów osobowych.
Nie byłoby jednak możliwe odliczanie podatku VAT od zakupu paliwa. Tym samym potwierdzają się częściowo nieoficjalne głosy, które pojawiały się w tej sprawie od około miesiąca.

Należy dodać, że informacji tych nie potwierdza Ministerstwo Finansów. Jego rzecznik, Magdalena Kobos, deklaruje jedynie w wypowiedzi dla WSJP, że MF ogłosi swój projekt w tym tygodniu. Tym samym potwierdza to termin, o którym na początku czerwca pani rzecznik informowała forumleasing.pl

Otwarte pozostaje również pytanie jak w nowych regulacjach odnajdą się samochody "z kratką" i czy fakt posiadania takiego pojazdu pozostawi przywilej odliczania VAT od paliwa.

W oparciu o informację z WSJP/Dziennik.pl
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Nie będzie można odliczać VAT od paliwa?

Post autor: Michał Krupiński »

Ja niestety nie wyobrażam sobie (możliwe, że jestem człowiekiem o małej wyobraźni) jak mogą pozostawać w zgodzie z dyrektywami UE przepisy, które pozwalają odliczyć VAT od zakupu albo leasingu samochodu, a nie pozwalają od paliwa.
Czyli co? Nagle samochód, który służy wykonywaniu działalności gospodarczej przestaje nim być na stacji benzynowej?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Nie będzie można odliczać VAT od paliwa?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Michael pisze:Ja niestety nie wyobrażam sobie (możliwe, że jestem człowiekiem o małej wyobraźni) jak mogą pozostawać w zgodzie z dyrektywami UE przepisy, które pozwalają odliczyć VAT od zakupu albo leasingu samochodu, a nie pozwalają od paliwa.
Czyli co? Nagle samochód, który służy wykonywaniu działalności gospodarczej przestaje nim być na stacji benzynowej?
Pewnie właśnie to negocjowali z Unią. Ja zresztą poczekam na szczegóły. Przez ostatnich kilka miesięcy słyszałem już tyle różnych wersji, że nie chce mi się rozwodzić nad czymś czego jeszcze nie ma.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Nie będzie można odliczać VAT od paliwa?

Post autor: Lui »

Tomek_P pisze:Przez ostatnich kilka miesięcy słyszałem już tyle różnych wersji, że nie chce mi się rozwodzić nad czymś czego jeszcze nie ma.
Ta informacja krąży już jako pewnik. Więc raczej tak będzie. Trzeba tylko poczekać na szczegóły techniczne.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ