Jak to wygląda z VAT?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
lukas
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2009, o 14:13

Jak to wygląda z VAT?

Post autor: lukas »

Sprzedawca w autokomisie sprzedał mi rewelację że mogę odliczyć cały VAT od samochodu osobowego.Jak to teraz wygląda?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
gt

Jak to wygląda z VAT?

Post autor: gt »

Ogólnie niby nie można, aczkowlwiek przypadek w Krakowie pokazał inaczej. Ojciec kolegi prowadzi jedno z wiekszych biur rachunkowych w Warszawie i on odlicza od osobówek, a facet ma naprawde glowe na karku. Powiedzial, ze jak sie przyczepia to moze sie z nimi sadzic. Jesli nie masz szeroko pojetej wiedzy lub zaplecza, ktore Ci pomoze to nie radzilbym narazie odliczac od osobowek.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Jak to wygląda z VAT?

Post autor: Michał Krupiński »

lukas pisze:Sprzedawca w autokomisie sprzedał mi rewelację że mogę odliczyć cały VAT od samochodu osobowego.Jak to teraz wygląda?
Jeśli to jest samochód osobowy z homologacją ciężarową (z kratką), to nie ma problemu, natomiast jeśli chodzi o osobówkę, to jest tak jak napisał kolega gt powyżej.
Możesz odliczać VAT, ale zawsze jest ryzyko, że Twój Urząd Skarbowy to zakwestionuje i pozostaje procesowanie się.

Dopóki NSA nie wyda w tej sprawie wyroku albo Ministerstwo Finansów jednoznacznej interpretacji, dopóty jest to "zabawa" dla odważnych. :)
Przy czym trzeba dodać, że nie jest to zabawa skazana na porażkę.

A kiedy NSA wyda w tej sprawie wyrok? Przede wszystkim skarga kasacyjna jeszcze do nich nie wpłynęła. Na razie otrzymałem odpowiedź z WSA W Krakowie, którego zadaniem jest przesłanie owej skargi do NSA, pozbawioną jakichkolwiek konkretów. Jest tylko informacja sprowadzająca się do tego, że terminy są zachowane i odsyłanie do ustawy.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Jak to wygląda z VAT?

Post autor: GBoy »

lukas pisze:Sprzedawca w autokomisie sprzedał mi rewelację że mogę odliczyć cały VAT od samochodu osobowego.Jak to teraz wygląda?
Sprzedawcy w autokomisie są w stanie powiedzieć każdą bzdurę. :mrgreen: :mrgreen: Pewnie też załatwi Ci leasing taki żeby było szybko i bez problemów! :lol: :lol: :mrgreen: Z sumą opłat wyższą o 10% niż można normalnie uzyskać. :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

Awatar użytkownika
lukas
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2009, o 14:13

Jak to wygląda z VAT?

Post autor: lukas »

on mi mówił o zwykłym osobowym, a co do leasingu to spoko.Wiem, ze w autokomisach się nie bierze jeśli nie porówna się z innymi źródłami. Na razie szukam samochodu.Dzięki za informacje

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Jak to wygląda z VAT?

Post autor: GBoy »

lukas pisze:on mi mówił o zwykłym osobowym, a co do leasingu to spoko.Wiem, ze w autokomisach się nie bierze jeśli nie porówna się z innymi źródłami. Na razie szukam samochodu.Dzięki za informacje
Czyli nie jesteś taki początkujący jak to w profilu wpisałeś. :mrgreen: :D :D


ODPOWIEDZ