[Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
17%
Wszystko w porządku
11
37%
Przeciętnie
7
23%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
6
20%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Lui »

dybek, Co chciałeś wziąć w leasing? Jaki przedmiot?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
dybek
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2012, o 10:51

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: dybek »

Samochód osobowy

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Przygotowano umowę, dostałem listę dokumentów które muszę dostarczyć. Wszystko było ok. Podpisałem umowę, weksle i te wszystkie załączniki, wpłaciłem opłatę wstępną, umowa została wysłana i tym momencie wystąpił problem, bo już po podpisaniu umowy dopatrzyli się, że jednak jestem za młody i zażądali poręczenia od rodziców i ich PIT-ów.
Po podpisaniu umowy, ale przez Ciebie. Dopóki podpisu na umowie nie złożył nikt z firmy leasingowej, to transakcja nigdy nie jest pewna i zawsze może zostać odwołana.
Dział ryzyka musiał się czymś zaniepokoić jeżeli w ostatniej chwili zażądał dodatkowego zabezpieczenia.

Awatar użytkownika
dybek
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2012, o 10:51

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: dybek »

Ich pieniądze, więc mogą pożyczać komu chcą. Jestem tylko rozczarowany, że zmienili zdanie w ostatniej chwili, mimo, że kopie wszystkich dokumentów, łącznie z KPiR mieli już wcześniej i nic nowego, oprócz potwierdzenia zapłaty VAT-u nie dostarczałem. Przedstawicielka dealera przekazała mi, że powodem dodatkowych wymogów był mój wiek, a ten znali od początku, poza tym wyraźnie się pytaliśmy, czy mój wiek nie stanowi problemu.

Awatar użytkownika
POLINEX
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2012, o 16:50

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: POLINEX »

Nie mam osobiście doświadczeń z Raiffeisen Leasing, ale mój bardzo dobry kolega jak najlepsze.
Brał głównie maszyny, w sumie na ok. 1 mln netto.
Zero problemów, złych doświadczeń.
Poza maszynami miał jeden samochód osobowy, od kilku miesiecy leasinguje kolejny.
Generalnie slyszalem tylko najlepsze opinie.

Awatar użytkownika
dybek
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2012, o 10:51

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: dybek »

Raiffeisen jednak się ugiął i dał mi leasing bez dodatkowych zabezpieczeń. Morał z tego taki, że zawsze można się dogadać :D

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

No widzisz. :)
Nie ma to jak kulturalna i rzeczowa persfazja.

Awatar użytkownika
Kristof

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Kristof »

oprócz raty leasingowej wkomponują ci w umowę niechciane ubezpieczenia i opłaty za każde wysłane do ciebie pismo.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Kristof pisze:oprócz raty leasingowej wkomponują ci w umowę niechciane ubezpieczenia i opłaty za każde wysłane do ciebie pismo.
No jeżeli jest to monit/wezwanie do zapłaty, to oczywiście, że jest za to opłata. :roll:

Co do ubezpieczeń, to niestety brzydka praktyka - pisaliśmy o tym tu: Firmy leasingowe zaczynają "wciskać" różne ubezpieczenia.

Niestety Raiffeisen należy do tych firm, które zaczęły ostatnio mocniej bawić się w ubezpieczenia, ale nie jest to u nich jeszcze reguła - na szczęście. Jednak widziałem w ostatnim czasie kilka ich ofert, które pod względem raty były bardzo atrakcyjne, ale miały dopisane do tego jeszcze ze 2 albo 3 różne ubezpieczenia.
Więc niestety trzeba czytać co się podpisuje, a jak się nie chce czytać albo nie ma się wiedzy, to dobrze chociaż korzystać z Aplikacji iLease i analizy ofert - wtedy zwracana jest uwaga na takie rzeczy. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
inna

opinia o raiffeisen

Post autor: inna »

Witam,

informacje na infolinii, oraz od pracowników raiffeisen niespójne a nawet sprzeczne!!
Przełączaniu do kolejnych działów nie ma końca.
Zdałam przedmiot leasingu wiele miesięcy temu, a do tej pory nie otrzymałam zakonczenia umowy mało tego!!!
ktos jeździ na moich danych z dowodu rej i np obarczana jestem szkodami tego użytkownika, oraz zdjęciami z fotoradaru czyli punktami karnymi i mandatem..
Co za brak profesjonalizmu!!!
Nie ma konkretnej osoby-opiekuna, która pomogłaby rozwiązac problem a w moim przypadku wszystko jest szyte grubymi nićmi
Nie polecam, od kilku tygodni znowu walczę z firmą o jedną sprawę kompleksową informację. Jak na razie bez efektów.
Ciekawe, czy będzie odzew na pismo z prośbą o wyjaśnienie wszystkich sytuacji.


Zablokowany