[Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
17%
Wszystko w porządku
11
37%
Przeciętnie
7
23%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
6
20%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
zylek
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2014, o 15:13

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: zylek »

Generalnie było ok, chociaż w połowie leasingu postanowili mi dołożyć jakieś ubezpieczenie. Nie zamawiałem, tylko "prawdopodobnie" RL przysłał pismo że jak nie zrezygnuję to mi aktywują. Zanim się zorientowałem, że coś nie tak minęło kilka miesięcy. Kwota nie wielka, ale podejście bardzo mi się nie podobało. Mimo stanowczej prośby o zwrot zapłaconych składek za ubezpieczenie którego nie zamówiłem odmówiono mi zwrotu. Raczej będę się wystrzegać.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
izi
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2014, o 12:50

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: izi »

Jestem w podobnej sytuacji jak Pan Zbigniew w zeszłym roku. Zaufałem pracownikowi firmy i wprost zapytałem po przedstawieniu oferty czy będą jakieś opłaty dodatkowe poza rejestracja samochodu, otrzymałem odpowiedź, że nie ma takich opłat (wymiana maili). Umowę przed podpisanie przeglądałem głównie pod kątem zapisów o których ostrzegali użytkownicy forum jak ubezpieczenia, opłaty manipulacyjne itp. Nic z tych rzeczy mnie nie zaalarmowało i podpisałem umowę.

Na początku miesiąca otrzymałem fakturę za OOL - już piątą z kolei. W poprzednich czterech wszystko się zgadzało natomiast na nowej została doliczona opłata za tzw Limit. Jak się okazuje w podpisanej umowie dostaje limit na potencjalną nową umowę leasingową i za ten limit muszę płacić i to słono (wg wstępnych wyliczeń całkowity koszt leasingu wzrasta o więcej niż 3%).

Poszedłem drogą Pana Zbigniewa i wysłałem reklamacje do Pana Trzciakiewicza którą przekazał on do działu reklamacji. Niestety reklamacja została odrzucona. Nie jestem zadowolony z uzasadnienia ponieważ nie odnosi się do tego, że zostałem celowo wprowadzony w błąd przez pracownika, a jedynie zwraca uwagę, że naliczenie jest zgodne z umową.

Czy mam jeszcze jakieś opcje przed skierowaniem sprawy na drogę prawną? Ktoś sugerował, że mogę zgłosić skargę na działanie R. Leasing do Raiffeisen banku bo czują się odpowiedzialni. Czy mógłbym prosić o jakieś szczegóły - do kogo mogę to zgłosić, co zawrzeć w takiej skardze?

Awatar użytkownika
drout
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2013, o 08:27

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: drout »

Jak wygląda zapis o tym limicie? Jestem właśnie na etapie podpisywania UL i chciałbym się ustrzec tego. Czytam umowę ale wyłapać nie mogę.

Awatar użytkownika
izi
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2014, o 12:50

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: izi »

"K – w ramach niniejszej UL – otrzymuje limit leasingowy („Limit”), w zakresie którego, na warunkach określonych poniżej, Finansujący gwarantuje Korzystającemu:
1. prawo do zawarcia z F kolejnych nowych umów leasingu („Nowa UL”), przy zastosowaniu procedury uproszczonej,
2. utrzymanie w trzech pierwszych Nowych UL marży na poziomie równym marży przyjętej przy kalkulacji OOL wskazanych w niniejszej UL, a w przypadku gdy
Nowa UL zawierana jest przy łącznym wykorzystaniu Limitów z kilku UL, na poziomie nie wyższym niż najwyższa marża zastosowana w tych UL.
Kwota Limitu jest zmienna i będzie każdorazowo równa sumie WOL oraz kapitałowych części zafakturowanych OOL netto, wskazywanych na fakturach obejmujących
OOL. W razie zawarcia Nowych UL, kwota Limitu pomniejszana będzie o wykorzystaną część Limitu, jednak będą ją powiększać kapitałowe części OOL netto
zafakturowanych w Nowych UL.
V0.9 2012-07-26 2 /3
Wykorzystanie Limitu możliwe będzie począwszy od pierwszego dnia miesiąca, w którym wystawiono czwartą OOL. Od tego samego momentu Korzystający zobowiązany
jest do ponoszenia comiesięcznej opłaty za udostępnienie Limitu, kalkulowanej od bieżącej kwoty Limitu, przy użyciu stopy procentowej wynoszącej cztery i dziewięćdziesiąt
dziewięć setnych procent w skali roku (przy uwzględnianiu 30 dni w danym miesiącu oraz 360 dni w roku). Tak skalkulowana opłata będzie każdorazowo powiększona o
podatek od towarów i usług (VAT) i płatna w terminie płatności OOL."

Awatar użytkownika
drout
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2013, o 08:27

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: drout »

Dzięki za info

Podpisałem umowę ale nie miałem zapisu o limitach. Wypowiedziałem umowę obsługi prawnej i wytargowałem na GAP.

To forum jest M E G A przydatne. Ja zielony w leasingu po kilku godzinach na forum czułem się nie najgorzej przygotowany do dyskusji i negocjacji. Bardzo wszystkim dziękuję

A teraz zobaczymy jak będę Leasing wspominał za 3lata i czy to pierwszy i ostatni czy nie

Awatar użytkownika
Gość

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Gość »

Raiffeisen Leasing ... niestety, ale nigdy więcej.

Pokrótce. Wziąłem w RL kredyt na samochód. Samochód mi skradziono. Usiłuję skontaktować się z RLPL w sprawie dalszego postępowania, bo ubezpieczyciel domaga się ode mnie karty pojazdu. Niestety, nie ma z kim rozmawiać w RLPL.

1. Call center przekierowuje na nieprawidłowy adres mailowy.
2. Po ustaleniu prawidłowego adresu mailowego - ten drugi nie odpowiada (oprócz autorespondera)
3. Po telefonie do call center ponownym - Pani obiecuje, że oddzwoni. Nie oddzwania.
4. Dzwonię na recepcję na Prostą - albo jestem przekierowywany przez dziewczę na recepcji "w kosmos", albo "w inny kosmos", albo "proszę zadzwonić na call center". (za długo pracuję w realiach podobnych korporacji, by dać się zwieść...).
5. Pójdę piechotą, mam blisko, zobaczymy co się będzie dalej działo.

Teraz to mi zależy. Ale za chwile to RL będzie zależeć ... bo nowy samochód muszę kupić. I wtedy pogadamy... albo i nie.

Awatar użytkownika
Mateusz Wawrzyk

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Mateusz Wawrzyk »

Witam,
bardzo proszę o kontakt pod adresem: mateusz.wawrzyk@raiffeisen.pl
postaram się pomóc.

Awatar użytkownika
drout
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2013, o 08:27

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: drout »

Witam dostałem pierwsze faktury z RL i zastanawia mnie jedna z nich za co jest opłata manipulacyjna w kwocie 39,9 brutto?? Jak pytałem to miało nie byc dodatkowych opłat nie liczą rejestracji. PZDR

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Jarosław Król »

drout pisze:za co jest opłata manipulacyjna w kwocie 39,9 brutto??
To musisz ich zapytać, bo na forum to chyba ciężko będzie dojść...

Awatar użytkownika
izi
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2014, o 12:50

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: izi »

(dot mojego wpisu z marca)
Chyba wyczerpałem już wszystkie drogi polubowne. Niestety prawnie tez nie wygląda to różowo, prawnik powiedział, że gdybym był starą niedowidzącym dziadkiem to lepiej ale jestem ponoć ekspertem od umów bo prowadzę działalność gospodarczą. Zaproponował jedynie zgłoszenie oszustwa na prokuraturę. Także Panowie ostrzegam przed nieuczciwymi przedstawicielami, po podpisaniu niestety już jest za późno, nawet jeżeli to jawne naciąganie.


Zablokowany