Szukasz leasingu? Jak otrzymać dobre oferty?
Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty bezpośrednio (bez pośredników) od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest Aplikacja iLease.

Dowiedz się więcej na tym forum >

[Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

W tym dziale nie ma pytań bez odpowiedzi. Nie wymaga rejestracji.

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
50%
Przeciętnie
1
50%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

[Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

Postprzez administracja » 6 cze 2009, o 20:11

Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
Idea Leasing
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl
administracja
FmLeasing.pl

W czym możemy pomóc?

przez Bot Forum.FmLeasing.pl | informacja automatyczna

Jeżeli szukasz ofert leasingu, skorzystaj z Aplikacji iLease. Otrzymasz oferty bezpośrednio (bez pośredników) od wielu najlepszych leasingodawców. Natomiast oferty wynajmu długoterminowego otrzymasz korzystając z tej wersji Aplikacji.

Myślisz o zawarciu umowy leasingu i nie wiesz na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać? Zapoznaj się z naszą listą porad zanim podpiszesz umowę.

Pytaj na forum, jeżeli nie znalazłeś dla siebie rozwiązania. Odpowiadamy na wszystkie pytania 24h / 7 dni w tygodniu.

Bot Forum.FmLeasing.pl

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Leasing

Postprzez nostromo » 18 cze 2013, o 21:03

Plusy:
- przyzwoite warunki finansowania
- w miarę przejrzysta umowa

Minusy:
- konsultant, który załatwiał wszystkie formalności - niekompetentny, zachowywał się jakby to był sprzedawał pierwszy leasing w zyciu (pomimo przechwałek, że siedzi w tym wiele lat) i nie umiał dogadać się z dealerem
nostromo

Idea Leasing już jest... PF Leasing zmienił nazwę

Postprzez slazak » 2 gru 2013, o 19:29

Przestrzegam wszystkim przed podpisaniem umowy leasingowej w tej firmie. Umowa leasingu jest tak stworzona, że korzystający nie ma żadnej możliwości wypowiedzenia umowy. Nawet jeśli powodem wypowiedzenia umowy byłoby niewywiązanie się z umowy przez leasingodawcę.
Podpisałem umowę leasingu 5 pojazdów w tej firmie. Protokół zdawczo odbiorczy pojazdów został podpisany dnia 8 lutego. Dokumenty wysłane zostały dopiero 19 lutego w nocy, a odebrałem je dopiero 20 lutego! 12 dni zwłoki (powinienem otrzymać pojazdy gotowe do pobierania pożytku z ich użytkowania od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego). 14 marca skończyła się ważność dowodów rejestracyjnych pojazdów (pojazdy były nowe, więc dostały tymczasowe dowody na okres jednego miesiąca). I od 14 marca rozpoczęło się moje bieganie do Idea Banku, do placówki Idea Leasing w Warszawie i kontakt z nimi telefoniczny. Wysyłałem również wezwania do wydania tych dowodów. W placówce otrzymywałem informację, że zajmuję się takimi sprawami "rejestrator" i oni nie mogą przyjąć ode mnie dowodów miękkich i przekazać ich rejestratorowi, aczkolwiek przekażą mu moją prośbę o kontakt. Oczywiście wszystko na nic. Przez prawie 3 miesiące próbowałem wydębić te dokumenty, a pojazdy stały nieużywane! W tym czasie najpierw walczyłem o to, aby w ogóle wydali mi umowy leasingu (podpisuje się dwie wersje umowy leasingu na miejscu i czeka, aż Idea Leasing jedną odeśle do użytkującego). Wiele pism, wezwań, telefonów i w końcu dotarły. Ale jak się okazało jednej z umów nie ma w ogóle, a w reszcie są braki (tu podpisu nie ma, tam nie ma faktury, tam protokołów, a w jednej upoważnienia do użytkowania). W końcu 6 maja wypowiedziałem umowy leasingu z winy nie wywiązania się z umowy ze strony Idea Leasing. Dnia 16 maja dostałem odpowiedź, w której Idea Leasing informuje mnie, że nie uznaje mojego wypowiedzenia za skuteczne. Dnia 20 maja Idea Leasing wypowiada mi umowy Leasingu z mojej winy, bo nie płaciłem rat leasingowych pojazdów, których nie mogłem użytkować! Sprawa wylądowała w sądzie, a Idea Leasing ani myśli polubownie załatwić sprawy. Dlatego właśnie nie polecam wiązania się jakimikolwiek umowami z tą firmą!
W razie czego pozostawiam kontakt, gdyby ktoś był w podobnej sytuacji i chciał w jakiś sposób połączyć siły, lub gdyby jakiś jeszcze dziennikarz chciał, abym udzielił mu wywiadu w tej sprawie. mailto: leasingidea@wp.pl
slazak

Re: Idea Leasing już jest... PF Leasing zmienił nazwę

Postprzez Lui » 3 gru 2013, o 16:49

Nic nie tłumaczy burdelu w papierach o ile piszesz prawdę, ale to nie jest chyba jeszcze powód, żeby przestać płacić raty. :roll:
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Aplikacja iLease | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)
Lui
PRO

Powrót do FORUM LEASING - dyskusje ogólne